Spolupráce s firmou Kolbenschmidt Ústí nad Labem

  


Od února letošního roku pokračuje spolupráce s firmou KS Kolbenschmidt při zapojení žáků naší školy do praktické výuky v partnerském závodě. Tato spolupráce přibližuje nejen reálné využití znalostí v praxi, ale prohlubuje tak i dovednosti žáků třetího a čtvrtého ročníku oboru mechanik seřizovač.
Cílem této spolupráce je přiblížit výuky co nejblíže reálným pracovištím s možnosti přímo se zapojit do pracovního procesu firmy. Naši žáci mají možnost získat ve spolupráci se zkušenými pracovníky firmy základní informace a dovednosti z procesů většiny oddělení výrobních skupin ve firmě, a to ze slévárny, z nástrojárny, výstupní kontroly a nejmodernější automatické výrobní linky. V rámci této spolupráce jsou naši žáci proškoleni ve školicím středisku robotů FANUC a z programování CNC strojů.
Velkým přínos této spolupráce je i nabídka zaměstnání pro absolventy strojních oborů naší školy.

Josef Šindelář, UOV oboru Mechanik seřizovač


Fotogalerie části produktů Společnost KS Kolbenschmidt Czech Republic, a. s., je významným výrobcem pístů pro zážehové a vznětové motory a kompresory. Firma je součástí společnosti KSPG AG, která je automobilovou divizí koncernu Rheinmetall AG. KSPG AG je celosvětově významným dodavatelem automobilového průmyslu a ve svých více jak 30 výrobních závodech v Evropě, Severní a Jižní Americe, Číně, Indii a Japonsku zaměstnává přes 11 000 pracovníků.
KS Kolbenschmidt Czech Republic, a.s., je firma s téměř stoletou tradicí, která v roce 1933 zahájila výrobu pístů pro automobily Škoda a Tatra. Dalším výrazným milníkem určujícím současné postavení firmy byl rok 1995, kdy majoritu ve firmě získává německý producent pístů Kolbenschmidt GmbH. Následně došlo výraznému rozvoji firmy, vzestupu výroby a rozšíření zákaznického spektra o renomované světové výrobce.
V současnosti je firma KS Kolbenschmidt Czech Republic, a.s., sídlící v Trmicích u Ústí nad Labem, největším evropským výrobcem pístů v rámci skupiny KSPG, zaměstnává okolo 800 zaměstnanců a její roční produkce je přibližně 10 milionů kusů pístů.
Ve firmě probíhá kompletní výroba od odlévání pístů, přes tepelné zpracování až po opracování a ošetření povrchu. Celý proces je uzavřen kompletací a kontrolou hotových výrobků.

Oficiální webové stránky jsou k dispozici ZDE

Jindřich Grosse, personalista KS Kolbenschmidt Czech Republic, a.s.